Ankara asfalt firmaları
Asfalt Serme Makineleri

Asfalt Serme Makineleri

Asfalt serme makineleri sizlere mükemmel bir deneyim sunan makinelerdir. Asfaltların kusursuz bir hale gelmesini sağlayan bu makineler ile çeşitli ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayabilirsiniz.

Bir yapı malzemesi ve bir karayolu yapısı kararı her zaman birçok gereksinimin bir kombinasyonudur

Asfaltın Özellikleri

Asfalt serme makineleri, cadde ve meydanlardaki hemen hemen tüm yükler için uygundur. Esnektir ve geometri açısından birçok serbestlik derecesi sunar. Kurulum betondan çok daha hızlı ve nispeten daha kolaydır. Ek olarak, asfaltta yenilemeler veya kırılmalar hızlı, ucuz ve her şeyden önce seçici olarak yapılabilir.  Yenileme için kısa inşaat süresi pencereleri de bir yapı malzemesi olarak asfalttan yanadır. Yüzey ve bağlayıcı tabakaların frezelenmesi ve yeniden serilmesi birkaç gün içinde yapılmakta. Ve son olarak, makineler ve cihazlar gibi kurulum ve yenileme konusundaki bilgi birikimi de ülke çapında mevcuttur. Ancak asfaltın ağır yüklere ve yüksek sıcaklıklara alerjisi vardır. Ayrıca solventlere karşı dayanıklı değildir. Bu nedenle endüstriyel alanlar veya tır park yerleri için çok uygun değildir.

Beton ve apşat yapım yönteminin maliyetleri karşılaştırılırsa; ilk yatırımın beton için asfalt yapımına göre önemli ölçüde daha yüksek olduğu görülmekte. Öte yandan, uzun, az bakım gerektiren ve dolayısıyla ucuz hizmet ömrü vardır. Ancak olağan dışı bir aksama olmaması şartıyla. Asfalt söz konusu olduğunda, ilk inşaat daha ucuzdur, ancak tüm kullanım ömrü boyunca yenilemeler birden fazla maliyet doğurur. Tadilatların ne zaman yapılacağı büyük ölçüde yüke bağlıdır.

İki yapı malzemesinin olumlu özelliklerini birleştirmiyorsunuz? Hibrit yapım yöntemleri birçok olanak ve fırsat sunar. Dikey hibrit yapı Almanya’da, giderek daha fazla planlamacı hibrit inşaat yöntemlerinin avantajlarını kullanıyor. Her iki yapı malzemesinin dikey bir kombinasyonu olarak beyaz kaplama; (yeni beton kaplama ile frezelenen eski asfalt alt yapı) ve asfalt kaplama; (ince asfalt yüzey tabakasına sahip beton yol) hakkında okuduk. Asfalt üzerindeki beton yüzeylerin bir avantajı: Yol altyapısından betonarme üst yapıya geçişte asfaltın elastik bileşeni, sertliklerin ve gerilimlerin optimum şekilde derecelendirilmesi ve donma koruma katmanından betona tamponlanması anlamına gelir.

En Kaliteli Hizmetler

Asfaltın daha şaşırtıcı ve benzersiz faydalarını bilmek ister misiniz? Veya araba yolunuzu veya park yerinizi inşa etmek için ideal bir malzeme olup olmadığını bilmek ister misiniz? Asfalt döşemeyle ilgili tüm sorularınızı firmamızdaki en iyi döşeme şirketlerinden biri olan firmamızı seçin ve bu konuda bilgi alın.

Bir yanıt yazın

Ücretsiz Keşif İçin Tıklayın