Ankara asfalt firmaları
Asfalt Maliyeti

Asfalt Maliyeti

Asfalt maliyeti, asfalt hizmeti alacak olan kişilerin merak ettiği konular arasındadır. Asfalt maliyetini öğrenerek bu konuda hizmet almanız durumunda ödeyeceğiniz miktar ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu noktada asfalt maliyeti ve asfalt ile ilgili diğer tüm detaylar hakkında bilgi almak için hemen harekete geçebilirsiniz.

Sıcak karışım asfalt iki ana bileşene basitleştirilebilen: sıvı asfalt çimentosu ve agregalar. Sıvı asfalt çimentosu (genellikle asfalt bağlayıcı olarak adlandırılmakta); agrega parçacıklarını kaplayan ve karışımı bir arada tutan yapıştırıcı görevi gören bir malzemedir. Agregalar, doğal agrega (nehir çakıl ve kumları) veya işlenen agregalardan (taş ocağı ve patlatma işlemlerinden) oluşabilmekte. Agregalar, bir asfalt karışımına stabilitesini ve mukavemetini veren yapı ve çerçeveyi sağlar. İyi inşa edilen bir asfalt kaplamanın bir diğer hayati bileşeni, karışımdaki hava boşluklarının varlığıdır. Asfalttaki hava boşluklarının miktarı, agrega gradasyonu ve sıvı asfalt miktarı ile kontrol edilen

Asfalt Karışımlar ile İlgili Detaylar

Ancak asfaltın asfalt olduğu ve eyaletler arası yollarda kullanılan asfaltın konut yollarında kullanılan asfaltla aynı olduğu yaygın bir yanılgıdır. Yoğun olarak seyahat edilen bir otoyolda kullanılma üzere tasarlanan bir asfalt karışımı; düşük hacimli konut uygulamalarında kullanılanlardan çok farklı özelliklere sahiptir. Bu nedenle farklılıklar, farklı agrega türleri, boyutları ve oranlarının yanı sıra farklı derecelerde sıvı asfalt içerebilmekte.

Sürekli kaldırım, üç katmanlı; esnek bir üstyapı tasarımı ve inşaat konseptini tanımlamak için türetilen bir isimdir. Konseptin uygulanması; yapısal yorulma sıkıntısına süresiz olarak (50 yıldan fazla); dayanabilen ve böylece uzun ömürlü bir kaplama ile sonuçlanan derin dayanımlı bir asfalt kaplama üretir. Bu uzun ömürlü yapısal tabanlar, yalnızca yüzeyin değiştirilmesiyle ekonomik olarak korunabilir; hiçbir zaman tamamen sökme ve değiştirmeye ihtiyaç duymaz. Sürekli kaplamalar hakkında daha fazla bilgi için bizi seçin.

Asfalt maliyeti ile en kaliteli ve profesyonel hizmetlere sahip olmak için; hemen harekete geçerek bu konuda deneyim elde edebilirsiniz. Detaylı bilgi için hemen bizimle iletişime geçin. Her şeyden önce yapmanız gereken tek şey bizi tercih ederek mükemmel ve kaliteli bir şekilde bilgi sahibi olmaktır.

Bir yanıt yazın

Ücretsiz Keşif İçin Tıklayın