Ankara asfalt firmaları
<strong>Asfalt Bitüm Fiyatları</strong>

Asfalt Bitüm Fiyatları

Asfalt bitüm fiyatları, söz konusu alanda hizmetlere sahip olmak isteyen bireylerin araştırdığı önemli bir konudur. Bu noktada söz konusu fiyatlar ile ilgili net bir şekilde bilgi vermenin mümkün olmadığını ifade edebiliriz.

Asfaltın inşa edilebilirliği bir kazan-kazandır.   İnşa edilebilirlik terimi, tasarım basitliğini, hızlı inşaatı; trafiğin bakımını ve seyahat eden halk ve inşaat işçileri için güvenliğin en üst düzeye çıkarılmasını kolaylaştırmak için bir döşeme malzemesinin sağladığı avantajları ifade eder. Asfalt kaplamalar, tasarla-yap müteahhitlikte tercih edilmeleri ve kentsel yolların rehabilite edilmesinde birincil kaplama türü olarak kullanılması ile ortaya konulduğu üzere, yapımı en kolay üstyapılardır.

Asfaltın Önemi

Ayrıca asfaltın yol hizmetlerinde pürüzsüzlük son derece önemlidir. Asfalt kaplamalar; hem başlangıçta hem de kaplama ömrü boyunca diğer tüm kaplama türleriyle karşılaştırıldığında en yüksek düzeyde düzgünlük sağlar.   Asfaltla kaplamalar için pürüzsüzlük ölçümleri; Uluslararası Pürüzlülük İndeksi (IRI) ölçeğinde diğer kaplama türlerinden sürekli olarak daha düşüktür. Asfalt kaldırımlar düzgün inşa edilmiştir, pürüzleri gidermek için taşlanmamıştır!

Ancak asfaltlı kaplamalar uzun ömürlü kaplamalardır.   Sürekli Kaplama, tükenmeyen bir yapısal ömre sahip üstyapının tanımıdır. FHWA tarafından açıklanan rakamlara göre; yollardan geri kazanılan asfalt kaplamaların yüzde 99’undan fazlası yeni kaplamalarda kullanılma üzere toplanmakta. 2011 yılında Geri Dönüştürülen Asfalt Kaplama (RAP) ve Geri Dönüştürülen Asfalt; Zona (RAS) kullanılan 3,7 milyon tonun üzerinde sıvı asfalt bağlayıcı tasarrufu sağlandı. Hurda lastiklerden elde edilen kırıntı kauçuk da asfalt kaplama karışımlarını geliştirmek için başarıyla kullanılıyor. Ancak asfalt kaplamaların ömrünü uzatıyor ve aksi takdirde atık bir üründen faydalı bir kullanım sağlıyor.

Profesyonel Asfalt Hizmetleri

Ancak asfalt bitüm fiyatları, asfaltta servisleri tarafından kaldırım ve yol yapımında en yaygın olarak kullanılan hammaddedir. Asfaltın sağlam ve güvenilir olduğundan, birçok yol müteahhiti inşaatları için asfaltı kullanır. Asfalt dışında yol yapımında kullanılan başka hammaddeler de vardır. Bu malzemeler arasında çakıl, beton, asfalt ve bitüm bulunur. Bitüm, yol yapımında kullanılan bir hammaddedir. İnsanlar genellikle asfalt ve bitüm arasında kafa karıştırır. Siz de bu konuda hizmet almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Ücretsiz Keşif İçin Tıklayın