Ankara asfalt firmaları
Soğuk Asfalt

Soğuk Asfalt

Soğuk Asfalt Nedir?

Soğuk asfalt pek çok bireyin ilk defa duyduğu bir kavram olarak soru işaretlerine neden olmaktadır. Asfaltı bilen ama soğuk halini daha önce hiç duymayan bireyler için açıklamak gerekirse mevcut bir asfalt üzerinde yama yapmak için kullanılan asfalt çeşididir.

Asfaltın tadilat veya bozulmalar nedeni ile zarar gören kısımlarına ek yapmak için sıcak asfalt kullanmanın mümkün olmadığı durumlarda tercih edilmektedir. Slurry Seal adı ile de anılan bu asfalt çeşidinin daha maliyetli olması ve uygulamada daha kolay seçenekler sunması ile de bilinir. Pek çok özelliği ile kara yollarında ve cadde aralarında gözlemleyebildiğiniz bu asfalt tipine daha yakından bir göz atalım!

Soğuk Asfalt Neden Tercih Edilir?

Asfalt, kara yolları ve otoyollar başta olmak üzere motorlu taşıtların seyrettiği hemen her alanda kullanılabilen oldukça kaliteli yol yapım malzemesidir. Genellikle sıcak asfalt kullanılarak tasarlanan yollarda tercihi ile aşağıdaki avantajların elde edileceği ifade edilmelidir.

  • Hava koşullarına karşı oldukça dirençli olduğundan yolda bozulmalara neden olmaz,
  • Dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü sayesinde sürücülerin can güvenliğini tehlikeye atmaz,
  • Stabil bir yüzey elde edilmesinde oldukça başarılıdır,
  • Üretimden uygulamaya uzanan sürecin tamamı maliyet avantajlıdır,
  • Ekonomik olmasının yanı sıra oldukça pratik çözümler sunuyor olması yönüyle ön plana çıkar,
  • Su geçirgenliğinde sunduğu kusursuz performans ile zeminin kaygan olmamasını sağlar,

Tüm bu özellikleri ile ayrıcalıklar sunan bu asfalt çeşidi ülkemizde her yıl binlerce trafik kazasının engellenmesinde rol oynamaktadır.

Zirve Asfalt ile Kusursuz Çözümler

Zirve Asfalt olarak asfalt ile ilgili beklentilerinizi maksimum oranda karşılamayı ve kusursuz hizmetlerden faydalanabilmenize olanak sağlamayı arzu ediyoruz. Kaliteli, uzun ömürlü ve uygun fiyatlı çözümlerle sizlerin taleplerine cevap vermeyi en büyük hedefimiz kabul ediyoruz.

Sıcak asfalt ya da soğuk asfalt, talebiniz ne olursa olsun size sunduğumuz birbirinden değerli seçenekler sayesinde kaliteyi zirveye taşıdığımızı ispat ediyoruz. Şu ana kadar tamamladığımız asfalt projeleri ve halen devam eden projelerimiz ile Ankara soğuk asfalt firmaları arasında kalitemizi kanıtlıyoruz. Bizim ile yapacağınız iş birliğinde kazancınız sadece maddi olmayacak! Detaylı bilgi için iletişime geçerseniz sizinle ilgilenebiliriz

Bir yanıt yazın

Ücretsiz Keşif İçin Tıklayın