Asfalt Üretimi

Asfalt üretimi, sıcak karışım asfalt, iki ana bileşene basitleştirilebilir: sıvı asfalt çimentosu ve agregalar. Sıvı asfalt çimentosu agrega parçacıklarını kaplayan ve karışımı bir arada tutan yapıştırıcı görevi gören bir malzemedir. Bu ürünler genellikle asfalt bağlayıcı olarak adlandırılmakta. Agregalar, doğal agrega (nehir çakıl ve kumları) veya işlenen agregalardan (taş ocağı ve patlatma işlemlerinden) oluşabilmekte. Agregalar, bir asfalt karışımına stabilitesini ve mukavemetini veren yapı ve çerçeveyi sağlar. İyi inşa edilen bir asfalt kaplamanın bir diğer hayati bileşeni; karışımdaki hava boşluklarının varlığıdır. Asfalttaki hava boşluklarının miktarı, agrega gradasyonu ve sıvı asfalt miktarı ile kontrol edilekte.

Ayrıca asfaltın güvenlik özelliği, pürüzsüz benzeri bitişi ile ilgilidir. Sürücülere kayma direnci sunar ve yol işaretleri arasında daha iyi görsel ayrım sağlarken sıçramayı azaltır. Ayrıca asfalt ayrıca yolların buz ve kardan korunmasına yardımcı olur.

Tüm asfaltın karışımları aynı mıdır?

Asfalt üretimi asfaltında olduğu ve eyaletler arası yollarda kullanılan asfaltın konut yollarında kullanılan asfaltla aynı olduğu yaygın bir yanılgıdır. Yoğun olarak seyahat edilen bir otoyolda kullanılan üzere tasarlanen bir asfalt karışımı; düşük hacimli konut uygulamalarında kullanılanlardan çok farklı özelliklere sahiptir. Bu farklılıklar, farklı agrega türleri; boyutları ve oranlarının yanı sıra farklı derecelerde sıvı asfalt içerebilmekte.

Kaliteli Asfalt Yol Hizmetleri

Ancak asfalt geri dönüşümlü bir malzemedir. Defalarca kullanılabilmekte ve ömrü hiç bitmez. Asfalt yollar kazılıp tekrar kullanılabilmektedir. Bu, asfaltı yol malzemesi seçerken akıllıca bir seçim haline getirir. Kullandığımızda aynı malzemeyi tekrar kullanarak doğal kaynaklarımızı koruyoruz.

Sürekli kaldırım, üç katmanlı, esnek bir üstyapı tasarımı ve inşaat konseptini tanımlamak için türetilmiş bir isimdir. Konseptin uygulanması, yapısal yorulma sıkıntısına süresiz olarak dayanabilen ve böylece uzun ömürlü bir kaplama ile sonuçlanan derin dayanımlı bir asfalt kaplama üretir. Bu uzun ömürlü yapısal tabanlar, yalnızca yüzeyin değiştirilmesiyle ekonomik olarak muhafaza edilebilmekte. Ayrıca asla tamamen sökme ve değiştirmeye ihtiyaç duymaz.

Siz de profesyonel ve kaliteli bir şekilde asfalt yol hizmeti almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Her şeyden önce bizimle iletişime geçerek bu konu ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Ücretsiz Keşif İçin Tıklayın