Ankara asfalt firmaları
Asfalt Nasıl Yazılır?

Asfalt Nasıl Yazılır?

Asfalt nasıl yazılır sorusu bu kelimenin zor kullanımı nedeni ile pek çok kişinin; araştırdığı ve merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Bu noktada asfalt nasıl yazılır sorusunun cevabını yazımızda en net şekilde bulabilmeniz mümkündür.


Doğal olarak oluşan veya teknik olarak üretilen agrega ve bağlayıcı; madde bitüm karışımları, DIN 55946’ya göre asfalt olarak adlandırılmakta. Doğal asfalt, oksijeni emdiğinde ve uçucu bileşenler buharlaştığında petrolden yapılmakta. Doğal ürün, Mezopotamya’da MÖ 3.000 gibi erken bir tarihte yapı malzemesi olarak kullanılmıştır.

Asfalt Nerelerde Kullanılmaktadır?


Günümüzde asfalt, teknik olarak karıştırma tesislerinde üretilmektedir. Bileşime veya işleme yöntemine bağlı olarak, haddelenen; asfalt (asfalt betonu, taş mastik asfalt) ve mastik asfalt arasında bir ayrım yapılmakta.
Asfalt daha çok trafik güzergahı yapımında kullanılmakta. Özellikle yollar, patikalar ve meydanlar için. Diğer uygulama alanları, örneğin mastik asfalt şapı gibi bina; inşaatı ve binaların ve çöp sahalarının sızdırmazlığıdır.
Bitüm, bilinen en eski mineral yağ ürünüdür ve çoğunlukla yüksek moleküler karbon ve hidrojen olmak üzere koyu ila siyah organik madde karışımından oluşur. Sülfür, oksijen ve azot gibi katkı maddeleri ikincil bir rol oynar. Bitüm, petrolün uçucu bileşenleri jeolojik zaman boyunca buharlaştığında asfalt ve asfalt kayanın bir bileşeni olarak doğal olarak oluşur.

Uygun petrolün işlenmesinde endüstriyel olarak elde edilmektedir. Bitümün akış davranışı ve dövülebilirliği sıcaklığa bağlıdır: normal sıcaklıklarda yarı katı ila yay sertliğine sahiptir, ancak ısıtıldığında yoğrulmakta hale gelir ve 150 ile 200 °C arasında ince hale gelir. Bitüm suda pratik olarak çözünmediği için binaları nemden korur ve dolgu macunu olarak kullanılmaktadır.


Profesyonel Asfalt Hizmetleri


Zirve Asfalt, kurulduğu günden bu yana müşterilerine kaliteli ve profesyonel bir şekilde hizmet vermektedir. Bu noktada bireylerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan Zirve Asfalt Yol ile iletişime geçerek mükemmel bir deneyim elde edebilirsiniz. Zirve Asfalt’ın sunmakta olduğu temel hizmetler ile ilgili çok daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçerek eşsiz bir deneyim elde etmektir.

Bir yanıt yazın

Ücretsiz Keşif İçin Tıklayın