Ankara asfalt firmaları
Asfalt mı Beton mu?

Asfalt mı Beton mu?

Asfalt mı beton mu? Yeni bir ev mi inşa ediyorsunuz ve araba yolunuzu nasıl döşeyeceğinize karar vermeniz mi gerekiyor? Aralarından seçim yapabileceğiniz en popüler iki seçenek asfalt ve betondur.

Yollarınızı döşemek için kullanılabilen çakıl ve tuğla gibi başka malzemeler olmasına rağmen; asfalt ve beton seçenekler arasında en uygun maliyetli ve dayanıklı olanlardır. Bu ikisi arasında karar vermek için, her iki seçeneğin de avantajlarını ve dezavantajlarını anlamanız gerekir. En spesifik hususlar estetik, iklim, bakım maliyeti ve kullanım kısıtlamalarıdır.

Asfaltta ve beton yol hakkında daha fazla bilgi için bu kılavuzu inceleyin:

Asfalt Araba Yolu Nedir?

Asfalt mı beton mu? Ayrıca asfaltın, araba yolları için en popüler tercihtir. Katrandan oluşur ve rengi koyu olduğu için genellikle ‘kara örtü’ olarak adlandırılmakta. Ancak alanın asfaltlanması için asfaltın sıvılaşması için 148 0 C’ye  ısıtılmakta. Bir kez ısıtıldığında, asfalt müteahhitlerinin katılaşmadan önce hızlı çalışması gerekir. Arazi yolunuzun uzun süre çukur boşluklara dayanmasını istiyorsanız, asfaltı seçin. Ayrıca,  konut tipi asfalt döşeme hakkında daha fazla bilgi için hizmetlerimize danışabilirsiniz .

Beton Araba Yolu Nedir?

Beton, araba yolları ve benzeri yüzey uygulamaları için kullanılan bir diğer yaygın malzemedir. Çimentodan yapılmıştır. Beton, evinizde sadece bir kaldırımdan daha fazlası için kullanılabilmekte. Doğru kullanıldığında harikalar yaratabilmekte ve konut tasarımınızı geliştirebilmekte.

Beton serme yöntemleri, standart bir dökme uygulamadan buharla kaplamaya kadar çeşitlilik gösterir. Konut tipi beton döşeme hakkında daha fazla bilgi  için uzman müteahhitlerimize danışın.

Profesyonel Asfalt Yol Hizmetleri

Asfalt döşeme, araba yolu döşemeniz için beton kullanmaktan daha iyidir. Beton yol döşemesi, sert bir yüzey oluşturan çimento ve suyun karıştırılmasıyla yapılmakta. Bu sert yüzey çatlamaya eğilimlidir ve altındaki yüzey yeterince pürüzsüz değil kırılabilmektedir. Asfalt durumunda, önce ısıtılır ve daha sonra araba yolunun yatağına dökülür ve daha sonra bir buharlı silindir yardımıyla preslenir. Asfalt soğudukça trafiğe dayanacak kadar güçlüdür. Betondan farklı olarak asfalt yol döşemesi, yüzeyin altındaki kusurları düzeltmek için esneklik sağlar ve sonuç olarak çatlakları önler.

Bir yanıt yazın

Ücretsiz Keşif İçin Tıklayın