Ankara asfalt firmaları
Asfalt Kırığı Fiyatı

Asfalt Kırığı Fiyatı

Asfalt kırığı fiyatı, asfaltlardaki kırıklar onarılacağı zaman sorulan sorular arasındadır. Asfalt , piyasada onu farklı kılan temel bir özelliği nedeniyle yaygın olarak kullanılan; ve takdir edilen özel ve yenilikçi bir üründür. Yol yüzeyindeki su akışını önemli ölçüde azaltır. Sokakta seyahat eden tüm sürücüler için büyük bir avantaj sağlar.

Asfaltın Özellikleri

Özellikle yağmurlu havalarda daha güvenli yolların yapımında kullanılabilen, İtalya’da üretilen patentli , tamamı İtalyan bir üründür . Son yıllarda, kendilerini bu özel projeye adayan araştırmacılar; asfaltın tehlikeli hale gelmemesini sağlayan bir element olan; yüksek gözeneklilik gibi çok özel bir özelliği tatmin edebilen bir bitüm; polimer ve agrega karışımı oluşturmaya çalıştılar. Olumsuz hava koşullarında sürücülerin sirkülasyonu için. Asfalt, altına yerleştirilen su geçirmez bir malzeme tabakası ile bağlantılı; olarak yol yüzeyini oluşturmak için kullanılabilmekte. Bu şekilde, arabaların lastiklerindeki su doğal olarak uzaklaştırılmakta; ve hepimizin bildiği suda kızaklama olayı önemli ölçüde azaltılmaktadır. Drenajlı asfalt ayrıca sürüş güvenliğini ve konforunu artırmanın yanı sıra yağmur durumunda direksiyon başındakiler için görünürlüğü de artırıyor.

Asfalt Nasıl Yapılır?

Çok gözenekli bir malzemedir. Aslında gerçekleştirilmesinde çakıl ve kum kullanılmakta, karıştırılmakta. Bileşimin kendisinde gözenek dediğimiz boşluklar bırakır. Açıkça gözeneklilik, taneler arasındaki temas yüzeylerini azaltan ve karışımın yaklaşık %7’sini temsil eden bitümün direncini artıran polimerlerin varlığını gerektiren temel özelliktir.

Ancak asfalt ile yapılan kaplama koyu renkli, çok gözenekli ve yağmurlu günlerde suyun geçirimsiz tabakaya akmasını sağlıyor. Yolun yapımı sırasında, suyu kaydıran yolun kenarlarına doğru akmasını sağlayan çok hafif bir eğim geliştirilmekte.

Ancak asfaltın inşası için, aşınmaya ve suyun etkisiyle oluşan kimyasal değişikliklere karşı yüksek direnç göstermeleri ile karakterize edilen bazaltik kayalardan agregalar kullanılmaktadır. Bugün, bu tür ürünün tek olumsuz yönünü bile azaltmaya çalışıyoruz. Bu nedenle, kuruyan asfaltın soğuk ve sıcaklık değişikliklerinden çok fazla etkilenmesini önleme için karışıma belirli bir yüzdede polimerler eklenmekte.

Asfalt Kırığı Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Asfalt kırık fiyatı ile ilgili net bir şekilde bilgi almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bu noktada fiyatlar ile ilgili bilgi almak için hemen harekete geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Ücretsiz Keşif İçin Tıklayın