Ankara asfalt firmaları
Asfalt Kaplama Çeşitleri

Asfalt Kaplama Çeşitleri

Asfalt kaplama çeşitleri, asfalt konusunda ihtiyaçları cevaplamak adına tercih edilen en önemli seçeneklerden bir tanesidir. Bu kapsamda dikkat edilmesi gereken en önemli husus hangi asfalt çeşidinin nasıl kullanılacağıdır. Hem kaliteli hem de kullanışlı bir sonuç elde etmek adına yapmanız gereken sadece ihtiyaçlarınıza cevap verecek bir sonuca ulaşmaktır.

Firma olarak en başarılı sonuçlara ulaşmanızı sağlarken ihtiyaçlarınıza cevap verecek bir alternatif ile çözüm üretmeyi amaçlıyoruz. Aşağıdaki kaplama seçeneklerini kullanarak siz de en kaliteli çözümlere sahip olabileceksiniz.

Sathi Kaplama

Granür ya da diğer temel karışımların zemine uygulanması neticesinde ortaya çıkan yapıya agrega tabakasının serilmesi sonrasında sıkıştırma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu sayede hem kaliteli hem de kullanışlı sonuçlar elde edilmesi mümkün olur.

Bitümlü Koruyucu Sathi Kaplama

Asfalt kaplama ile alakalı mevcut kaplamanın iyileştirilmesi ve ömrünün uzatılması amacıyla çözümlerden fayda sağlamak gerekir. Bu çerçevede bitümlü bağlayıcı ve agrega art arda serilerek sıkıştırılmaktadır. Böylelikle daha kaliteli bir sonuç elde etmek mümkün olur.

Bitümlü Sıcak Karışım

Bitüm ve agrega karışımının belli oranlarda birleştirilmesi sonrasında 145 ile 160 derece arasında ısıtılarak karıştırılması gerçekleşir. Böylelikle birbirinden özel tabakaların elde edilmesi neticesinde asfaltın çok sağlam olması mümkün olur.

Bitümlü Temel

Şartname limitlerine bağlı kalarak dizayn kriterlerine uygun olan taşıyıcı tabaka olarak kabul edilmektedir. Zemine ve projeye bağlı şekilde Tip A ve Tip B gradasyonlarının üretilmesi söz konusu olmaktadır.

Binder

25 mm ile 0 mm arasında üretilen ve gradasyon limitlerinin dışında kalınmayan çözümlerdir. Bu çerçevede dikkate alınan her şeyin kaplamayı dayanıklı kılmaya odaklandığını ifade etmek gerekmektedir.

Aşınma

Yol yapım çalışmasının bitmesi sonrasında koruyuculuk ve dayanıklılık katmak adına tercih edilen çözümlerden bir tanesidir. Deformasyona karşı oldukça özel bir seçenek olmasının yanı sıra ihtiyaç odaklı seçenekleri de gündeme getirmektedir. Asfalt kaplama dendiğinde bu çözüm mutlaka akla gelir.

Tüm bu alternatifler ile kaliteyi zirveye taşımak mı istiyorsunuz? O halde size özel çözümler için kaliteye ulaşmanın tam zamanı. Bizimle iletişime geçerek ayrıcalıkları yakalayın!

Bir yanıt yazın

Ücretsiz Keşif İçin Tıklayın