Ankara asfalt firmaları
1 Ton Asfalt Kaç M2

1 Ton Asfalt Kaç M2

1 Ton Asfalt Kaç M2? Asfalt uygulamalarına başvurmak isteyen pek çok marka ve kurum gibi siz de 1 ton kaç m2 sorusuna cevap mı arıyorsunuz? O halde hesaplama ve diğer bütün detayları öğrenebileceğiniz rehberimize hemen bir göz atabilirsiniz. Size en uygun seçenekler ve çok daha fazlasına aşağıda ulaşabileceksiniz.

Asfalt hesaplama işlemleri ile alakalı olarak yapılan en büyük hatalardan bir tanesi de m2 hesabı yapılmasıdır. Bu nedenle de asfaltın metrekare ile değil ton hesabı ile değerlendirilmesi gerektiğinden söz etmek gerekir. Şimdi hazırsanız ton hesaplama konusunda nelere dikkat edilmesi gerektiğine bir göz atalım!

1 Ton Asfalt Yaklaşık Ne Kadar Alan Kaplar?

Asfalt ton hesaplaması ile alakalı olarak en önemli konulardan bir tanesi de kaplanan alandır. Ancak dikkat edilmesi gereken husus asfaltın sadece yüzeyinin değil derinliğinin de önemli olduğudur. Bu durumda da asfalt ile alakalı olarak m3 hesaplamalarının gerçekleştirilmesi çok daha doğru olacaktır.

Ton hesaplamaları ile alakalı olarak dikkat edilmesi gerekenleri aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. İşte asfalt hesaplamalarında bilinmesi gerekenler!

  • Asfalt işini metrekare cinsinden hesaplama gibi bir hataya düşmemelisiniz,
  • Asfalt uygulayacağınız alanda beklentilerin üzerinde giderler olmaması adına zeminin sağlamlaştırılmasından emin olmalısınız,
  • Tonaj kontrolünü yaparken yanlış tartımlardan uzak durmalısınız.

1 Ton Asfalt Kaç m3 Yapar?

Ancak asfaltın hesaplanması sırasında metrekare kullanılması hatalı olması söz konusu olsa da metreküp hesabının çok daha doğru olacağından söz etmek gerekmektedir. Ancak burada dikkate alınması gereken bir husus da asfaltın özellikleridir. Dökme asfalt uygulaması gerçekleştirilecekse 0,435 metreküp kadar bir asfalt kullanılacaktır.

Dökme asfalt yerine mastik asfalt kullanılması durumunda miktarların farklılaşacağından söz etmek gerekmektedir. Bu durumda 0,500 metreküp asfalt kullanılacağını bilmelisiniz. Asfaltın karışım oranı ve kullanılan malzemelerin özellikleri dikkate alındığında ağırlık ve metreküp arasındaki oran değişecektir.

Her şeyden önce asfalt konusunda en özel seçeneklere ulaşmak ve kaliteden yana tercih kullanmak adına bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu kapsamda ideal miktarda asfalt kullanabilecek ve herhangi bir eksik/fazla asfalt kullanımı söz konusu olmayacaktır. Siz de bizimle kusursuz sonuçlardan yarar sağlamaya başlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Ücretsiz Keşif İçin Tıklayın