Ankara asfalt firmaları
1 Km Asfalt Fiyatı Ne Kadar?

1 Km Asfalt Fiyatı Ne Kadar?

1 km asfalt fiyatı ne kadar sorusu genel anlamda asfalt kullanmak; ve kaliteli sonuçlar elde etmek isteyen hemen herkes için özeldir. Çünkü 1 km asfalt hesabı ile ne kadar km asfalt dökülecekse ortalama fiyat çıkarılmakta. Böylelikle projenin kabataslak maliyeti ve kârlı olup olmadığı değerlendirilmektedir. Bu aşamada 1 km asfalt ne kadar eder sorusuna cevap vermek gerekmektedir.

1 km asfalt hesaplaması yapmak istiyorsanız en ideal alternatiflerden bir tanesi olarak m3 hesabı ile ilerlemeniz gerekir. Bu noktada en, boy ve yükseklik değerlerini çarpmanız yeterlidir. Ne kadar uzunlukta ve ende bit yola asfalt döküleceğini biliyorsanız; asfalt kalınlığını da değerlendirerek sizin için en uygun seçeneklerden fayda sağlamak mümkün olacaktır. Şimdi hazırsanız 1 km asfalt yolun kaç m3 asfalta tekabül edeceğini bilmeniz adına değerlendirmeler yapalım!

1 Km Asfalt Yolun Kaç M3 Yapar?

1 km asfalt fiyatı ne kadar? Asfalt döşemesi yapılacak olan yolda; ne kadarlık asfalt kullanılacağını hesaplamak adına öncelikle yolun metrekare cinsinden değerinin bulunması gerekmektedir. Bu ada uzunluk ve genişliğin çarpılması anlamına gelir. Örneğin 1000 metre uzunluğunda ve 5 metre genişliğindeki bir yolun metrekare cinsinden değeri 5000’dir. Bu değeri bulduktan sonra ise 2,4 yoğunluğundaki 2 cm kalınlığında bir asfalt yol çalışması için 240 ton asfalta ihtiyaç vardır.

Yukarıdaki hesaplama 1 km yol için yapılırken; bu hesabı daha az ya da daha çok yol için de gerçekleştirmek mümkündür. Özellikle de çok uzun ve kapsamlı yol çalışmalarında; bu hesaplamayı yolun özelliklerine göre planlamak gerektiğini unutmamalısınız.

Asfalt Yolun Maliyeti

1 km yolun kaç ton asfalt gerektirdiğini öğrendikten sonra maliyet hesaplaması yapmak oldukça kolaydır. Çünkü birim fiyat araştırması yaparak yol çalışmalarında sizi bekleyen çözümlerin neler olabileceğini değerlendirmelisiniz. Firmamız yol yapım çalışmalarında üzerine düşeni fazlasıyla yaparken; kaliteli ve kullanışlı bir sonuç elde etmek adına harekete geçer.

Siz de asfalt yol ile alakalı olarak beklentilerinize cevap almayı arzu ediyorsanız mutlaka bizimle iletişime geçmelisiniz. İhtiyaçlarınıza en uygun seçeneklerden fayda sağlamak adına kalite odaklı bir sürece odaklanmak mümkün olacak!

Bir yanıt yazın

Ücretsiz Keşif İçin Tıklayın